Domov » Okenné dekorácie

Okenné dekorácie

Závesy, záclony, rolety, látkové panely

Práve ste si kúpili nový byt, alebo zrekonštruovali starý, zariadili ste si ho v svojom vlastnom štýle. A teraz to tak cítite, že tento  láskyplný domov treba ešte zútulniť, spríjemniť, oživiť, skrášliť? K tomuto dobrému pocitu domova vám môžu pomôcť aj textílie. Chceli by ste vedieť, či sú vôbec ešte textílie moderné, či zvoliť vzorované alebo jednofarebné, aké materiály a farby zvoliť, aby bol celkový dojem príjemný?

Textílie sú výrazným zútulňujúcim prvkom. Dobrý záves a záclona urobia divy, izbu povznesú, preto netreba šetriť na látke. Disponujeme širokou škálou zaujímavých textilných materiálov a štruktúr a schopnosťou všetko vkusne a precítene zladiť.

Všade môžete použiť nielen rozličné materiály a vzory, ale aj rôzne štruktúry a farby. Podľa materiálu, ktorý vás „oslovil“, sa môžete inšpirovať a podriadiť mu celé zariadenie miestnosti. Keď sa zamyslíme len nad možnosťami riešenia okien, bez ohľadu na to, v akom štýle bude celé ladenie miestnosti, musí byť dekorácia prispôsobená tomu, čo od nej očakávame. Zatienenie, zatemnenie alebo len znemožnenie pohľadu zvonku. Vankúše, závesy, záclony – látky s rafinovanými vzormi, neobmedzenou farebnosťou nadchnú vaše zmysly.

Cez okno prechádza dovnútra domu, alebo bytu svetlo a vzduch. Nálada v miestnosti sa mení s intenzitou dopadajúceho svetla. Dnes sú okrem záclon populárne klasické rolety, riasené i zhrňovacie rolety, ale v posledných rokoch i panelové závesy. Určite ste si všimli, že okenné dekorácie sa často kombinujú s tieniacou technikou. Možnosti inštalácií je niekoľko, vždy však treba prihliadať aj na funkčnosť otvárania okien.

okenne_dekoracie_Ewellin_a

V našej ponuke je aj „VŠETKO PRE VAŠE OKNÁ“

  • ušitie – to sme už spomínali
  • výber látok zo vzorkovníkov
  • doporučenie doplnkov
  • vypracovanie strihu alebo ušitie podľa modelov z časopisov a internetu.
  • zameranie interiéru
  • závesné systémy- záclonové koľajničky, závesný systém pre rímske rolety, závesný systém pre japonskú stenu, vitrážne tyčky, garniže, lankové súpravy
  • tieniaca technika – rolety, horizontálne žalúzie, vertikálne žalúzie, plisé (plissee), japonské steny
  • montáž závesných systémov so zárukou
  • zavesenie a naaranžovanie závesov

Cenová ponuka sa vždy kalkuluje individuálne, cena sa odvíja od vybraného materiálu, rozmerov a zložitosti strihu.