Domov » Čalúnenie

Čalúnenie

Poškodenie látky na stoličkách, kreslách, sedačke, nemoderný vzhľad, či túžba po zmene nútia ľudí uvažovať nad zmenou nábytku. V mnohých prípadoch je však nábytok bez technického poškodenia, vtedy prichádza na rad čalúnenie, ktoré dokáže predĺžiť život vašim obľúbeným kúskom nábytku a zároveň priestory nadobudnú úplne nový vzhľad.

Prečalúnenie je náročný proces z hľadiska práce aj času. Výsledný efekt však stojí za to, no rozhodne treba túto činnosť nechať na odborníkov. Samozrejme prečalúnenie nábytku sa zvyčajne aplikuje pri nábytkoch, s vyššou cenovou hodnotou, kedy investícia do čalúnenia je finančne výhodnejšia ako nákup nového nábytku. Ak má výsledok uspokojiť vaše predstavy je potrebné vybrať kvalitnú látku, ktorá zabezpečí dlhšiu životnosť vášmu nábytku. V tomto smere šetrenie na materiáloch nemá žiaden význam, práve naopak môže mať negatívny efekt.

Čalúnenie voľba pre domácnosti aj profesionálov

Samozrejme je rozdiel v dôvodoch, ktoré vedú ľudí k rozhodnutiu prečalúniť nábytok v domácnostiach a v hoteloch alebo v reštauráciách. Domácnosti k takémuto kroku pristupujú najčastejšie preto, že túžia po zmene, ktorá však ušetrí ich peňaženku. Zvyčajne ide o jednorazové malé zákazky. Druhým dôvodom býva aj prípad, keď sa majiteľom už nedarí zohnať kus nábytku v rovnakom čalúnení ako majú doma, poprípade si chcú zladiť kreslo pri toaletnom stole s látkou na posteli. Čalúnenie určite nie je lacnou investíciou, no na druhej strane je to investícia do budúcnosti a v mnohých prípadoch aj jediná možnosť, ako dosiahnuť svoj vysnený cieľ, čo sa týka zladenia nábytku.

Calunenie_Ewellin

V prípade reštauračných a ubytovacích zariadení sú nároky na nábytok vysoké. Sú veľmi vyťažené, čo sa týka pravidelnosti ich využívania, čo je úplne zásadná odlišnosť od nábytkov pre domáce užívanie. Keďže ide takmer vždy o mnohopočetné sady nábytkov, ktoré sú zladené v rovnakom látkovom vzore, v prípade, že je poškodených len pár kusov (nevyčistiteľné zašpinenie, prepálenie cigaretou, vydratá látka, atď.), je práve prečalúnenie nábytku najlepšou možnosťou. Aj v tomto smere je spoločnosť Ewellin so svojim individuálnym prístupom pre klientov najlepším východiskom, keďže zamestnanci, odborníci v odbore, posúdia v akom rozsahu je poškodenie a vyberú najlepšiu možnú cestu k náprave k spokojnosti klientov.